Kategorie
Zavolejte teď! 906 70 00 00
Cena hovoru: 70 Kč za minutu
 
Akční platba platební kartou 244 00 55 11
Telefonní číslo se základním tarifem
 
 
POTŘEBUJETE POMOC? EZO.TV Info: 272 018 179
Spiritualita

Každý máme svojho dvojníka – astrálne telo.

Človek má okrem hmotného tela, ktoré vnímame piatimi zmyslami, a ktorým je vedomie človeka spojené nervovými dráhami, miechou a mozgom, aj tzv. astrálne alebo snové telo. Toto astrálne telo je náš dvojník – tvarom sa úplne podobá fyzickému telu, ale je éterickej povahy. Nemá žiadnu váhu, môže lietať do výšky i do diaľky a keďže nie je zložené z hmoty, môže prenikať stenami, zatvorenými dverami a inými predmetmi. Bežne je neviditeľné, avšak za určitých okolností sa môže stať viditeľným, dokonca hmatateľným a objavuje sa niektorým ľuďom, ktorí majú jemné, vysoko vyvinuté zmysly, ktorými vnímajú astrálne predmety.

Ako vzniklo...

My sami sme ho vytvorili a stále ho vytvárame. Vyvíja sa súbežne s fyzickým telom od detstva až do dospelosti a staroby. Je v podstate kópiou nášho tela vo svete snov.

Okultné náuky učia, že veľakrát opakovaná, vôľou  posilňovaná predstava sa nakoniec do istej miery objektivizuje a môže existovať nezávisle na vedomí tvorcu. Pretrvá ďalej, vo vyššom, neviditeľnom svete, aj keď jeho pôvodca už na to nemyslí. A to platí aj o našom astrálnom tele, ktoré je v živom a bdelom stave súčasťou nášho fyzického tela.

 astrálne telo

Počas spánku sa oddeľuje...

V čase spánku naše astrálne telo prežíva v našom snovom vedomí radu príbehov, no nie každý si ich pamätá. Niektorí jedinci zažívajú počas spánku rôzne cesty a expedície aj do predošlých životov buď spontánne, alebo vycvičenou vôľou.

Zážitok mimotelového vnímania môže nastať napríklad aj v dôsledku ťažkého zranenia, pri páde z výšky alebo pri autonehode, kedy prudké pohyby tela môžu vyvolať určitý posun astrálneho tela či vedomia. Keď napríklad auto veľkou rýchlosťou narazí do steny, fyzické telo vodiča sa síce na tejto prekážke zastaví, ale vedomie sa svojou zotrvačnosťou vysunie zo svojej materiálnej schránky a stenu preletí bez zábran. Čím rýchlejšie a nečakanejšie sa podobné situácie prihodia, tým väčšia je pravdepodobnosť, že sa vedomie oddelí od tela. Predpokladajú sa teda určité mechanizmy v našom organizme, ktoré podľa nutnosti alebo potreby uvoľnia časť vedomia od hmotného tela. Spánok a snívanie môže mať podobný základ a vysvetlenie.

Je sídlom nižších magických síl v človeku...

Niektoré javy spojené s astrálnym svetom patria do oblasti strašidiel a duchov, rovnako ako praktiky kúzelníkov a mágov, ktorí sa uvádzajú do stavu k tomu potrebnému špeciálnymi narkotickými látkami a koncentračnými cvičeniami. Čarodejnice pripravovali z rôznych jedovatých rastlín masti a odvary, ktoré pili alebo sa nimi namazali s tým účelom, aby upadli do zvláštneho druhu spánku. V tomto stave pociťovali, že vystupujú z tela a môžu lietať a schádzať sa s ostatnými bytosťami.

V súčasnosti existujú tajné výskumne ústavy, kde experimentujú s rôznymi halucinogénnymi látkami, ktoré vyvolávajú astrálne exkurzie. Po užití takejto špeciálnej drogy sa daná osoba dostáva do tranzu, v ktorom celkom jednoducho môže opustiť svoje telo a stráca všetku kontrolu nad svojim vedomím. K usmerňovaniu tohto bezvládneho vedomia je potrebná riadiaca osoba, ktorá určuje ktorým smerom a na čo sa má bezvládne vedomie sústrediť.

Astrálne telo je sídlom nižších magických síl v človeku. Preto je lepšie vyvarovať sa rôznych experimentov, ktoré majú za cieľ cestovanie v astrálnom svete. Sám astrál má úrovne, a tam, kam môžeme dospieť bežnými cvičeniami vypudenia astrálneho tela, tam môžeme stretnúť larvy. Číha tu tiež nebezpečenstvo posadnutia. Faustovská túžba po poznaní tajomna má svoj rub, a tým je riziko, ktoré je príliš veľké a nebezpečné. Ak začneme dráždiť astrálnu úroveň, stretneme nielen larvy, ale aj najhlbšie vrstvy svojej vlastnej osobnosti, so svojou animálnou podstatou a tá, prebudená, je veľmi nebezpečná, až diabolská. Ale ak má niekto v sebe toľko sily a vnútornej istoty, že to dokáže ovládať, tak cestovanie do astrálu môže skúsiť. Na vlastné riziko!

 
Vedoucí poradci v Česku odpovídají na Vaše dotazy 24 hodin denně.
906 70 00 00
Cena hovoru: 70 Kč za minutu
Wendy Axon
Linka:
 
Tyna
Linka:
 
Asae
Linka:
 
Nikita
Linka:
 
Leni Maria
Linka:
 
Večernice
Linka: