Kategorie
Zavolejte teď! 906 70 00 00
Cena hovoru: 70 Kč za minutu
 
Akční platba platební kartou 244 00 55 11
Telefonní číslo se základním tarifem
 
 
POTŘEBUJETE POMOC? EZO.TV Info: 272 018 179
Sex vz. Vztahy

Intuícia je, keď radí anjel.

Intuícia je záhada a málo preskúmaná oblasť ľudskej psychiky. Môže sa prejavovať ako bleskové chápanie skutočnosti, bez zjavnej logickej analýzy. Alebo schopnosť toho, čo je pre nás najlepšie bez skúmania svojho konania. Prejavuje sa v podobe vnútorného hlasu. Súčasní psychológovia hovoria v tomto prípade o tzv. emocionálnej inteligencii, ktorá bola v inom ponímaní známa už za starých čias. Starí Gréci hovorili, že je to našepkávanie dobrého génia. Neskôr sa tvrdilo, že je to anjelova rada. Výskumy dokazujú, že intuícia sa najviac prejavuje u detí predškolského veku. Spolu s osvojovaním vedomostí sa intuícia oslabuje alebo mizne úplne.

Výskumy potvrdzujú zaujímavé fakty

V tejto súvislosti preskúmali Američania skoro 5 tisíc ľudí rôznych povolaní a z rôznych spoločenských vrstiev. Ukázalo sa, že najlepšiu intuíciu majú literáti, ľudia spojení s masmédiami a vedci, spomedzi ktorých sa intuícia najsilnejšie prejavovala u archeológov, psychológov a lekárov. V tabuľke však vedú spisovatelia psychologických románov, a to muži, ktorí dokázali vytvoriť najdojímavejšie ženské postavy. Napríklad L. Tolstoj  - Annu Kareninovu, či G. Flaubert – pani Bovaryovú. Bolo by však omylom tvrdiť, že intuícia je rezervovaná len pre tých najnadanejších. Nadpriemerný kvocient emocionálnej inteligencie majú aj ľudia žijúci v každodennom styku s prírodou a matky, vychovávajúce malé deti. Oproti tomu veľmi skromnou intuíciou sa vyznačujú úradníci a vojaci.

Intuícia

Niektorí ľudia svoju intuíciu aj skutočne počujú...

Výnimkou sú finančníci, ktorí dokážu presne vycítiť situáciu na zveľadenie kapitálu. Bezchybnými finančnými rozhodnutiami, bez pomoci poradcov a študovania zákonov, bil známy Američan Eugen Turner, ktorý tvrdil, že od skorej mladosti ho viedol vnútorný hlas. Hovoril, že to bol nízky mužský dobrosrdečný hlas, ktorý mu dával konkrétne rady. Počul ho, keď bol doma sám, aj keď bol v spoločnosti, ale keď sa ozval hlas, prestával vnímať ostatných ľudí. Práve tento vnútorný sprievodca ho zaviedol na cestu finančnej kariéry. Raz, ešte ako mladý provinčný učiteľ kontroloval žiacke zošity, keď zrazu počul: „Mal by si si urobiť kurz účtovníctva a ekonómie, budeš to potrebovať“. Zapísal sa teda na korešpondenčné kurzy, urobil skúšky a keď dostal diplom, hlas mu kázal ísť hľadať prácu do New Yorku. Priemerne vzdelaný vidiečan by nemal šancu sa presadiť, keby mu dobroprajný našepkávač nebol povedal, do ktorej banky má ísť a ktorého úradníka sa má obrátiť. Taký bol začiatok jeho finančnej kariéry. Hlas mu pomáhal nielen vo finančných veciach, pomohol mu nájsť si aj partnerku. Prezradil mu jej meno, niekoľko typických vlastností a záujmov a kde ju po prvý krát stretne. Všetko sa odohralo tak, ako mu povedal vnútorný sprievodca a Eugen Turner sa oženil s napoly Francúzskou, napoly Američankou Genevieve, s ktorou šťastne prežil mnohé roky. V starobe mu hlas oznámil, že sa približuje koniec života a poradil mu, ako má podeliť majetok. Turner zomrel bez trápenia v deň, ktorý mu niekoľko mesiacov predtým prezradil hlas. Spomedzi známych hviezd divadla a televízie intuícia nikdy neopustila Saru Bernhard a americkú kráľovnú divadla Ethel Barrymore. Ethel tvrdila, že každú novú úlohu čítala cez zrkadlo a potom sa sústredene doňho dívala, kde sa objavoval jej obraz v patričnom divadelnom kostýme, hoci ešte nebola žiadna skúška. Intuitívne osvietenia prežívali tiež veľkí hudobní skladatelia, napr. Liszt, Verdi, Lehár. Louis Amstrong tvrdil, že niekedy, keď pracoval na novej skladbe, mal dojem, že niekto hrá miesto neho a práve táto hudba sa potom najviac páčila publiku. O našepkávaní vnútorného hlasu hovorí aj Shirley Maclaine, Meryl Streep a známy módny návrhár Pace Rabanne.

Ľudia s nadpriemerne vyvinutou intuíciou majú rovnaké schopnosti

Psychológovia zostavili tabuľku schopností, ktoré sú typické pre ľudí s nadpriemernou intuíciou.

  • Ľahko sa orientujú na neznámych miestach

  • Nemajú problémy s puzzlami, s pasiansom, s rébusmi...

  • Viac menej vedia, koľko je hodín

  • Pamätajú si mnohé drobnosti

  • Majú spontánne nápady, ktoré dokážu realizovať

  • Na prvý pohľad správne ohodnotia neznámu osobu

Väčšina vedcov tvrdí, že intuícia sa dá rozvíjať rôznymi cvičeniami a hlbokou relaxáciou a meditáciou. Práve v takomto duševnom stave môžeme dostať odpoveď alebo dobrú radu. Podľa astrológov najštedrejšie sú obdarení intuíciou ľudia narodení v znamení Rýb, Raka a Blížencov. Kedysi verili, že nezvyčajnú intuíciu majú aj tí, ktorí sa narodili v čase splnu alebo 29. Februára.

 
Vedoucí poradci v Česku odpovídají na Vaše dotazy 24 hodin denně.
906 70 00 00
Cena hovoru: 70 Kč za minutu
Nikita
Linka:
 
Večernice
Linka:
 
Isabela
Linka:
 
Dagmarka
Linka:
 
Tama
Linka:
 
Veštkyňa Lýdia
Linka: